У Шептицькому презентували виставку писанок Ольги Ровецької

У Шептицькому презентували виставку писанок майстрині зі Сокаля Ольги Ровецької.
Виставку провели 23 березня у Світлиці-музеї імені Тараса Городецького. Ведучою події була Надія Пащук. На події побувала журналістка Район.Шептицький.
Оля Ровецька, керівниця гуртка у Сокальському будинку юнацтва і творчості, керівниця гуртка будинку творчості Франківського району міста Львова, майстриня писанкарства, волонтерка у волонтерській спільноті «Сітка Перемоги», проводить арттерапевтичні заняття. У Ольги троє донечок і четверо онуків.
Рідні також займаються писанкарством. Найскоріше почала писати середня донечка Настя. Найстарша донька почала писати писанки лише три роки тому.
В родині Ольги писали писанки. Доводилося ховатися, адже тодішня влада була проти.
«Звісно, коли я була мала, то що не можна було про це говорити, ми ховалися. Моя мама і моя тітка, вони писали, ми з дітьми дивилися, приглядалися, ніхто нам не давав, бо воску було мало, писачок був один, який зробили зі шнурівки з наконечника», – згадує Ольга Ровецька.
З 12 років Ользі дозволили писати писанки.
«Закохалася в те писанкарство. І коли я вже була не малою, але молодою, з'явилися барвники нарешті хороші, можна було купити. А тоді що-небудь, до чого дотягнулися, якось варили в тих фарбах, то віск обліз, то з того боку зафарбували, з того ні, але ми кладемо на тарілку гарною стороною до гори. А та негарна, то була наша таємничка», – пригадує майстриня.
Одразу Ольга не знала, якими були писанки на Сокальщині. Спершу писали квіточки, інколи фломастерами розмальовували.
Мама Ольги Ровецької розповідала, що коли їх вивезли до Сибіру біля Іркутська писали писанки таємно, зображаючи все, що бачили. Хлопці писали трактори.
«І звісно я так трепетно ставлюся до символів, які ми на писанки кладемо, до тих традицій, до коренів. Але часом теж бачу, що люди, так, як і мої, моя родина, що бачили, те писали, – ділиться сокальчанка.
Ольга почала фарбувати природними барвниками відносно недавно.
«Мені дуже кайфово від того, коли я даю майстер-клас, і після того люди пишуть. Тішить моє его, коли я визнання отримую. Коли кажуть, що були вже на майстер-класах, але там не все зрозуміли. Не всі майстри діляться, я не розумію чого. Я кайфую від того, що люди починають писати, і я радію, що я вас підсадила на ту голку. І пишіть, і майте щастя. Бо я себе почуваю щасливою, коли я пишу писанку, – розповіла Ольга Ровецька.
Під час заходу Галина Ващук та Любов Ващук виконували пісні.
Арттерапією Ольга Роговецька почала займатися у 2015 році. Сподівається надалі проводили заняття із дружинами захисників.
«Я не так часто зараз якісь арттерапевтичні заняття проводжу, хоча я не можу перестати бути арттерапевткою, бо я вже мимоволі з дітками, коли займаюся, використовую ті знання, які я маю», – каже мисткиня.
Виставка, яку у Шептицькому презентувала Ольга Ровецька називається «Сад ангельських пісень». Також це пісня Піккардійської терції, яка дуже вразила майстриню.
«Я так собі уявила, як вітер те пір’я носить, як той менестрель пливе на човні, як він співає ангельським дітям. І коли я почала писати писанки з ангеликами, я подумала, о, отак треба назвати виставку», – розповіла майстриня.
Мисткиня вирішила зайнятися панно, коли планувала виставку у Чернівцях, в художньому музеї. Організатори просили подати писанки так, щоб класти не на горизонтальні кладення, а прикріпити їх до стін. Панно кріпиться до борщівника. Ольга Роговецька розповіла, що борщівник отруйний, коли у нього є сік, взимку, коли він висихає – не отруйний, тому вона сама пішла його збирати. Одне стебло тріснуло та зігнулося, таким його майстриня залишила.
На панно з ангелом в камуфляжі були писанки зі зразків Маріупольського краєзнавчого музею, які мисткиня передала працівницям краєзнавчого музею, які зараз живуть в Чернівцях.
Начальник відділу культури міської ради Андрiй Процик вручив Ользі Ровецькій грамоту.
«Знаєте, трошки жорстоко одразу виставляти стільки краси. Дякую вам за творчість. Знаєте, так багато тут написано на тій грамоті, я б хотів декілька сказати своїми словами. За життєву позицію і пропагування української культури серед молоді, серед дітей, за повторення справжнього українського і пропагування українського», – сказав Андрій Процик.
На завершення заходу Ольгу Ровецьку вітали її рідні, колеги та знайомі.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром